Náš tým

Mgr. Irena Kábele

ředitelka školky a učitelka

Vystudovala speciální pedagogiku a dětem se profesně věnuje již od roku 2000. Dříve působila jako učitelka
v mateřské škole, pracovala jako externí
pracovník pro předškolní výchovu v soukromé anglické školce, zároveň byla asistentkou chlapce
s poruchou autistického spektra a dlouhá léta
jezdí jako vedoucí na tábor. Bohaté zkušenost získala i díky výchově svých 3 dětí. Je veselá, vstřícná, přátelská a velmi trpělivá. Má ráda květiny, bylinky a sluníčko.

Františka Zachníková

učitelka

Vystudovala střední pedagogickou školu – obor předškolní a mimoškolní pedagogika. Po škole odletěla do Irska, kde působila jako au pair. Pak přesídlila na půl roku na Mallorcu, kde hlídala 2 děti předškolního věku.
Několik let jezdila jako vedoucí na tábory. Také načerpala zkušenosti ve státní mateřské škole, kde několik měsíců pracovala jako učitelka.
Od mládí se věnuje hře na zobcovou a příčnou flétnu.
Miluje děti, poznávání nových lidí, cestování a léto.

Bc. Veronika Martanová

učitelka

Vystudovala VŠ, obor vzdělávání dospělých, a Vyšší odbornou školu sociálně právní, v jejímž rámci absolvovala praxi ve speciální mateřské škole, v denním stacionáři s mentálně postiženými a v dětském domově. Jeden rok strávila ve Velké Británii, kde se věnovala studiu anglického jazyka. A jedno léto pracovala jako dobrovolník v Tanzánii, kde pomáhala dětem a lidem nacházejících se v sociální nouzi. Nyní studuje v rámci celoživotního vzdělávání předškolní a mimoškolní pedagogiku. Je usměvavá, přátelská, zodpovědná. Miluje děti, zvířata a kreativní tvorbu.

Elaine Mudříková

odborný poradce

Pochází z USA, ze státu Illinois. Již desátým rokem žije v České republice. Vystudovala Lincoln Christian University, obor výuka angličtiny pro mluvčí jiných jazyků. Dětem se věnuje řadu let jak v USA, tak v Čechách, kde je spoluautorkou programu výuky anglického jazyka pro děti zvaného EATS – English Across the Subjects. Ten v ČR k výuce úspěšně používá několik základních a mateřských škol. V Praze působila na základní škole s programem EATS i jako učitelka na minkou pěti dětí. Má obdivuhodnou trpělivost, zlaté srdce, veselou optimistickou povahu a děti ji zkrátka milují.

Jane Miner

učitelka

Pochází z Pittsburghu v Pennsylvanii (USA) a v Praze žije od roku 2013. Její nadšení pro výuku se zrodilo při psaní studií pro neziskovou organizaci CityScience v New Yorku a ve vzdělávání dětí nyní pokračuje v Indigo Kids. Jane získala certifikáty v The Language House a WattsEnglish TEFL. Ráda se vzdělává, a tak věří, že se nikdy nepřestane učit. Ve volném čase se věnuje turistice a dalším venkovním aktivitám a studuje český jazyk.

Deepan Ghimiray

učitel

Deepan původně pochází z New Yorku, nyní žije v Praze už od roku 2013. Jeho zájem o výuku mladých lidí začalo, když pracoval jako učitel a konsultant v angličtině na letním táboře. Velmi ho těší učit v Indigo Kids s jejich poutavou a dynamickou filozofií na výchovu dětí. Kromě výuky anglického jazyka, doufá, že bude mít i dobrý vliv na děti a podnítí základy tvořivosti a zvědavosti, které je budou provádět po celou dobu jejich vývoje. Mimo školku, Deepana zajímá psaní, filmová tvorba, dobré jídlo s dobrými lidmi, vítr mezi stromy a moře.

naši pomocníci

Občas nás navštíví zvířátka. Samozřejmostí je, že děti s alergií se zvířaty do styku nepřijdou.

naši praktikanti

Naši školku také navštěvují američtí studenti z programu CIEE Karlovy univerzity, kteří pomocí her rozvíjejí angličtinu našich dětí.

reference rodičů

  • "Školka Indigo Kids splňuje přesně to, co jsme pro naši dceru dlouho hledali. Je to přátelské místo, které ji cíleně rozvíjí, ale zároveň respektuje její věk a její schopnosti. Od samého začátku jsme oceňovali citlivost přístupu pedagogického týmu: aklimatizace naší dcery proběhla velmi lehce a bez potíží a v úzké spolupráci s námi rodiči. A to není samozřejmé, protože máme i zkušenost z jiné školky, kde se adaptace nezdařila, protože ji nikdo moc neřešil. Díky česko-anglickému prostředí se děti nejen přirozeně učí anglicky, ale zároveň vnímají, že lidé mluví různými jazyky a pocházejí z různých kultur. Američtí lektoři jsou s dětmi každý den a toto intenzivní setkávání již přináší výsledky. Naše dcera začíná rozumět i aktivně používat anglická slovíčka a fráze. Navíc nemá problém sledovat pohádky v angličtině. Malý kolektiv umožňuje týmu pedagogů přistupovat k dětem individuálně, respektovat jejich odlišnosti a skutečně jim naslouchat a pracovat s nimi. Velkou přidanou hodnotou oproti státním školkám a většině soukromých školek je i zdravé a chutné stravování. Čerstvá zelenina, ovoce, obědy v bio kvalitě, minimum cukru a neslazené nápoje tvoří základ pestrého jídelníčku. Vyšehrad navíc patří k místům s nejčistším vzduchem v Praze a díky téměř nulové dopravě v celém areálu rovněž k těm nejbezpečnějším. Vanda je zde zkrátka velmi spokojená a do školky se vždy těší a to je pro nás rodiče to nejdůležitější."

    Daniela Velovámaminka Vandy a konzultantka v oblasti komunikace
  • "Anglicko-českou školku Indigo Kids navštěvuje moje dcera Johanka již třetím rokem. Kromě přiměřeně bohatého programu a vysoce profesionálního přístupu učitelek obě oceňujeme nádherné, domácky působící prostředí školky uprostřed areálu národní kulturní památky Vyšehrad v centru Prahy. Za součást skvělé zdejší péče o děti považuji také vysoce kvalitní a zároveň chutnou stravu i „zelené“, čisté a bezpečné okolí. Díky dvojjazyčnému programu začíná má dcera po dvou letech naprosto přirozeně nejen rozumět, ale i mluvit anglicky bez pocitu drilu nebo nátlaku. Otevřený a laskavý přístup pracovitých, usměvavých učitelek a jejich ochota, se projevuje vůči dětem i rodičům. Samozřejmostí je individuální přistup k výchově a výuce, stejně jako důraz na rozvoj klíčových kompetencí osobnostně sociálního vývoje v kolektivu dětí v tzv. jednotřídce. Zde v Indigo Kids je možné tyto cíle naplňovat mimo jiné také vzhledem k adekvátně nízkému počtu dětí ve tříde. Může to znít jako klišé nebo módní fráze, ale je až neuvěřitelné, že v Indigo Kids se to všechno uskutečňuje každý den s lehkostí a jakoby mimochodem. Jsem ráda, že chodíme sem a nikam jinam 🙂 "

    Veroniky Knytlovámaminka Johanky a tanečnice, choreografka, učitelka na AMU
  • "Náš syn je ve školce Indigo Kids velmi spokojený. Máme roční zkušenost z klasické školky, kde je velký počet dětí, nikdo se nikomu nemůže věnovat naplno a veškerá nadstavbová aktivita dětí ve státní klasické školce je vnímaná spíše negativně – jako něco, co se nedá řídit z pohledu pedagoga. Zato v Indigo Kids je to přesně naopak. Vstřícnost, správná volnost, vnímaní dítěte jako osobnosti, menší počet dětí, zkušený tým, zajímavé kroužky a výlety. Od té doby, co jsme změnili školku, se náš syn začal chovat úplně jinak a do školky se těší. Vše nabralo správný směr. Zároveň je školka Indigo Kids ve velmi příjemném a tichém prostředí s dobrou stravou! Za nás můžeme pouze a jen doporučit…"

    Davidtatínek a manager