NÁŠ TÝM

MGR. IRENA KÁBELE

ŘEDITELKA ŠKOLKY A UČITELKA

Vystudovala speciální pedagogiku a dětem se profesně věnuje již od roku 2000. Dříve působila jako učitelka
v mateřské škole, pracovala jako externí
pracovník pro předškolní výchovu v soukromé anglické školce, zároveň byla asistentkou chlapce
s poruchou autistického spektra a dlouhá léta
jezdí jako vedoucí na tábor. Bohaté zkušenost získala i díky výchově svých 4 dětí. Je veselá, vstřícná, přátelská a velmi trpělivá. Má ráda květiny, bylinky a sluníčko.

KRISTINA Jakoubková

UČITELKA
Vystudovala obor sociální práce a specíálni pedagogika. Během studií se věnovala lidem s handicapem. Před nástupem do Indiga Kids dva roky působila jako učitelka v dětském centru. Dříve také pracovala jako aupair ve Španělsku. Dlouhá léta pravidelně jezdí jako vedoucí na letní dětský tábor. Je moc milá a svůj volný čas ráda tráví v přírodě.

BC. VERONIKA MARTANOVÁ

UČITELKA

Vystudovala předškolní a mimoškolní pedagogiku, dále obor vzdělávání dospělých, a Vyšší odbornou školu sociálně právní, v jejímž rámci absolvovala praxi ve speciální mateřské škole, v denním stacionáři s mentálně postiženými a v dětském domově. Jeden rok strávila ve Velké Británii, kde se věnovala studiu anglického jazyka. A jedno léto pracovala jako dobrovolník v Tanzánii, kde pomáhala dětem a lidem nacházejících se v sociální nouzi. Je usměvavá, přátelská, zodpovědná. Miluje děti, zvířata a kreativní tvorbu.

EPHRAIM Goldin

UČITEL
Efraim pochází z Windsoru v Ontariu v Kanadě. Je držitelem bakalářského titulu v oboru Kulturní studia na Trent University v Peterborough v Ontariu a také certifikátu TESOL uděleného Trinity College London prostřednictvím Oxford House v Praze. Ephraim bydlí v Praze od roku 1995. Zde vyučuje angličtinu jak dospělé, tak děti a také strávil jeden rok prací s teenagery s poruchami učení. Od roku 2009 působí jako předškolní učitel a před nástupem do Indigo Kids učil v Global International Preschool. Efraim zpívá, hraje na kytaru a působí také jako herec ve filmech a reklamách. Má tři vlastní syny a k dětem má snadnou cestu. Jak říká „Věřím, že jediný způsob, jak vzdělávat děti, je být dobrým příkladem,“ a „Angličtinu lze snadno učit pomocí lekcí, her, aktivit a konverzace. Děti jsou si s dospělými rovni v tom smyslu, že mají velmi otevřený a nezaujatý způsob, jak vidět svět bez soudů. Pokud jim učitelé jim dávají plnou pozornost, naslouchají a projevují jim respekt, zjistí, že tento respekt je dětmi vrácen a že jsou mnohem ochotnější přijmout naše vedení”.

Carol Fernandes

UČITELKA

Carol se narodila ve slunné Brazílii a je učitelkou angličtiny od svých 18 let. Kromě Cambridgeského osvědčení je držitelkou bakalářského i magisterského titulu z angličtiny. Nějaký čas trávila v USA, kde absolvovala výměnný program na Wayne State University v Detroitu. Od roku 2019 Carol vyučuje angličtinu pro děti i dospělé v Praze. Jako pedagožka věří, že „celým smyslem vzdělávání je proměnit zrcadla v okna“, jak by řekl Sidney J Harris. Ve svém volném čase si užívá dobré tajemné knihy, kávu a kočky.

DEEPAN GHIMIRAY

UČITEL
Deepan původně pochází z New Yorku, nyní žije v Praze už od roku 2013. Jeho zájem o výuku mladých lidí začalo, když pracoval jako učitel a konsultant v angličtině na letním táboře. Velmi ho těší učit v Indigo Kids s jejich poutavou a dynamickou filozofií na výchovu dětí. Kromě výuky anglického jazyka, doufá, že bude mít i dobrý vliv na děti a podnítí základy tvořivosti a zvědavosti, které je budou provádět po celou dobu jejich vývoje. Mimo školku, Deepana zajímá psaní, filmová tvorba, dobré jídlo s dobrými lidmi, vítr mezi stromy a moře.

Fany Zachníková

UČITELKA
Vystudovala střední pedagogickou školu – obor předškolní a mimoškolní pedagogika. Po škole odletěla do Irska, kde působila jako aupair. Pak přesídlila na půl roku na Mallorcu, kde hlídala 2 děti předškolního věku. Několik let jezdila jako vedoucí na tábory, při škole docházela na praxi do ZŠ i MŠ. Také načerpala zkušenosti ve státní mateřské škole, kde několik měsíců pracovala jako učitelka. Od mládí se věnuje hře na zobcovou a příčnou flétnu. Miluje děti, poznávání nových lidí, cestování a léto.

ZUZKA Maříková

HOSPODÁŘKA

Naše pravá ruka, která se stará nejen o zázemí školky a výdej a přípravu stravy, ale i o naše děti. Dříve pracovala ve farmaceutické společnosti jako asistent, kde také dbala o pořádek. Je pracovitá, klidná, trpělivá a moc milá. Má ráda děti, pejsky a zmrzlinu.

NAŠI POMOCNÍCI

Občas nás navštíví zvířátka. Samozřejmostí je, že děti s alergií se zvířaty do styku nepřijdou.

NAŠI PRAKTIKANTI

Naši školku také navštěvují američtí studenti z programu CIEE Karlovy univerzity, kteří pomocí her rozvíjejí angličtinu našich dětí.

REFERENCE RODIČŮ

"Náš syn je ve školce Indigo Kids velmi spokojený. Máme roční zkušenost z klasické školky, kde je velký počet dětí, nikdo se nikomu nemůže věnovat naplno a veškerá nadstavbová aktivita dětí ve státní klasické školce je vnímaná spíše negativně – jako něco, co se nedá řídit z pohledu pedagoga. Zato v Indigo Kids je to přesně naopak. Vstřícnost, správná volnost, vnímaní dítěte jako osobnosti, menší počet dětí, zkušený tým, zajímavé kroužky a výlety. Od té doby, co jsme změnili školku, se náš syn začal chovat úplně jinak a do školky se těší. Vše nabralo správný směr. Zároveň je školka Indigo Kids ve velmi příjemném a tichém prostředí s dobrou stravou! Za nás můžeme pouze a jen doporučit…"

David

tatínek a manager

"Školka Indigo Kids splňuje přesně to, co jsme pro naši dceru dlouho hledali. Je to přátelské místo, které ji cíleně rozvíjí, ale zároveň respektuje její věk a její schopnosti. Od samého začátku jsme oceňovali citlivost přístupu pedagogického týmu: aklimatizace naší dcery proběhla velmi lehce a bez potíží a v úzké spolupráci s námi rodiči. A to není samozřejmé, protože máme i zkušenost z jiné školky, kde se adaptace nezdařila, protože ji nikdo moc neřešil. Díky česko-anglickému prostředí se děti nejen přirozeně učí anglicky, ale zároveň vnímají, že lidé mluví různými jazyky a pocházejí z různých kultur. Američtí lektoři jsou s dětmi každý den a toto intenzivní setkávání již přináší výsledky. Naše dcera začíná rozumět i aktivně používat anglická slovíčka a fráze. Navíc nemá problém sledovat pohádky v angličtině. Malý kolektiv umožňuje týmu pedagogů přistupovat k dětem individuálně, respektovat jejich odlišnosti a skutečně jim naslouchat a pracovat s nimi. Velkou přidanou hodnotou oproti státním školkám a většině soukromých školek je i zdravé a chutné stravování. Čerstvá zelenina, ovoce, obědy v bio kvalitě, minimum cukru a neslazené nápoje tvoří základ pestrého jídelníčku. Vyšehrad navíc patří k místům s nejčistším vzduchem v Praze a díky téměř nulové dopravě v celém areálu rovněž k těm nejbezpečnějším. Vanda je zde zkrátka velmi spokojená a do školky se vždy těší a to je pro nás rodiče to nejdůležitější."

Daniela Velová

maminka Vandy a konzultantka v oblasti komunikace

"Anglicko-českou školku Indigo Kids navštěvuje moje dcera Johanka již třetím rokem. Kromě přiměřeně bohatého programu a vysoce profesionálního přístupu učitelek obě oceňujeme nádherné, domácky působící prostředí školky uprostřed areálu národní kulturní památky Vyšehrad v centru Prahy. Za součást skvělé zdejší péče o děti považuji také vysoce kvalitní a zároveň chutnou stravu i „zelené“, čisté a bezpečné okolí. Díky dvojjazyčnému programu začíná má dcera po dvou letech naprosto přirozeně nejen rozumět, ale i mluvit anglicky bez pocitu drilu nebo nátlaku. Otevřený a laskavý přístup pracovitých, usměvavých učitelek a jejich ochota, se projevuje vůči dětem i rodičům. Samozřejmostí je individuální přistup k výchově a výuce, stejně jako důraz na rozvoj klíčových kompetencí osobnostně sociálního vývoje v kolektivu dětí v tzv. jednotřídce. Zde v Indigo Kids je možné tyto cíle naplňovat mimo jiné také vzhledem k adekvátně nízkému počtu dětí ve tříde. Může to znít jako klišé nebo módní fráze, ale je až neuvěřitelné, že v Indigo Kids se to všechno uskutečňuje každý den s lehkostí a jakoby mimochodem. Jsem ráda, že chodíme sem a nikam jinam 🙂 "

Veroniky Knytlová

maminka Johanky a tanečnice, choreografka, učitelka na AMU

previous arrow
next arrow
Slider